Szkoły Ośrodka Kształcenia Zawodowego „Profesja” w Zwoleniu mają za sobą jubileusz pięciolecia istnienia połączony z Dniem Edukacji Narodowej. Uroczystości odbyły się w środę 12 października w siedzibie szkół, przy ulicy Wojska Polskiego 78.

Jak na jubileusz przystało nie zabrakło życzeń, podziękowań i odznaczeń a także pysznego tortu oraz pięknego programu artystycznego przygotowanego przez młodzież. W środowe południe szkoła wypełniła się po brzegi. Na uroczystości przybyło wielu znamienitych gości i przyjaciół szkół OKZ „Profesja”: byli obecni nauczyciele, rodzice uczniów, samorządowcy, przedstawiciele najróżniejszych instytucji oświaty oraz absolwenci. Uroczystości rozpoczęły się przemówieniem Pani Dyrektor OKZ „Profesja” Iwony Wiśnik, która w telegraficznym skrócie przypomniała historię szkoły a także wręczyła dyplomy uznania. Wśród odznaczonych gości znaleźli się: starosta Waldemar Urbański, burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, ksiądz proboszcz Bernard Kasprzycki, dyrektor ZSR-T Arosław Jakóbik, dyrektor PUP Antoni Kozanka , dyrektor PSP Elżbieta Wargacka, komendant Paweł Terlecki, kierownik OSiW Tomasz Skawiński, kierownik warsztatów Małgorzata Wrześniewska, były dyrektor szkół OKZ „Profesja” Maria Świerczyńska, dyrektor szkół OKZ „Profesja” Beata Karolak, wicedyrektor szkół Anna Kustra, pedagog szkolny Grzegorz Nowakowski, sekretarz szkół Wiesława Szymańska oraz nauczyciele: Iwona Białek, Ilona Pyciarz i Jakub Nowakowski. Następnie kilka słów do obecnych skierowała dyrektor szkół OKZ „Profesja” Beata Karolak. Pani dyrektor podziękowała wszystkim obecnym za współpracę i przychylność, dzięki której szkoły mogą się rozwijać. Pani Iwonie Wiśnik i pani Beacie Karolak najserdeczniejsze życzenia zdrowia, dalszych sukcesów, rozwoju i wszelkiej pomyślności złożyli wszyscy zaproszeni goście. Ostatnim etapem środowych uroczystości była piękna akademia, którą pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali uczniowie zarówno zwoleńskich szkół OKZ , jak i radomskich. Na początku prowadzący uroczystość nauczyciele zabrali zebranych w sentymentalną podróż w przeszłość. Następnie zaś młodzież słowem, tańcem i piosenką podziękowała za trudną pracę dyrekcji , nauczycielom i pracownikom administracji.

tel/fax: tel. (48) 332 24 97

tel./fax: (48) 383 00 19