There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/rimini2015
logo FE Wiedza Edukacja Rozwoj rgb 1 640x302

Projekt pt
"Dziś zagraniczny staż - jutro wymarzona praca"

jest realizowany w ramach projektu systemowego
"Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo"
finansowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Cel projektu

Celem projektu jest przedwczesne kończenie nauki i zwalczanie niepowodzeń w edukacji. Stworzenie uczniom możliwości uzyskania zagranicznego stażu a także nauki języka obcego spowoduje ich rozwój edukacyjny i zawodowy, wzmocni poczucie własnej wartości oraz wiarę w sens edukacji dającej możliwości zdobycia zawodu a następnie pracy. Bardzo ważnym celem realizowanym w czasie stażu zagranicznego jest nauka języków obcych. Poprzez wprowadzenie języka włoskiego i doskonalenie języka angielskiego uczestnicy projektu rozwiną takie umiejętności jak możliwość komunikacji w językach państw UE oraz przedsiębiorczość w dalszych działaniach w zakresie edukacji zawodowej prowadzącej do zdobycia wymarzonej pracy. Znajomość języków obcych przyczyni się do zwiększenia mobilności zawodowej i przygotuje młodzież do profesjonalnego wykonywania zawodu.

Ważnym aspektem kształcenia zawodowego jest umiejętność korzystania z TIK, które umożliwiają dostęp do najnowszych informacji z danej branży a korzystający z nich uczniowie mogą wykazać się kreatywnością i czerpać inspirację do dalszej pracy.

Uczestnicy projektu

Uczestnikami projektu będą uczniowie w wieku 16 - 17 lat uczęszczający do Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej szkół PROFESJA w Radomiu i Zwoleniu, kształcący się w zawodach: kucharz, fryzjer, cukiernik, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych.

Podkreślić należy, że uczestnicy projektu wezmą udział w doskonaleniu zawodowym zgodnie z europejskimi standardami, czego nie mogą zdobyć w szkole, wykorzystają w praktyce nowe poszukiwane na rynkach pracy umiejętności, nawiążą nowe znajomości, zwiększą mobilność, przyjmą postawy przedsiębiorcze, zdobędą kompetencje standardowe, nauczą sie pracować w zespole, poznają walory kulturowe Włoch.

Najważniejszymi kryteriami wyboru uczestników , którzy będą zakwalifikowani na staż są:
1. kandydat jest uczniem szkół OKZ Profesja w Radomiu lub w Zwoleniu,
2. kształci się w jednym z następujących zawodów: fryzjer, sprzedawca, kucharz, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych,
3. posiada pozytywne wyniki w nauce i dobre zachowanie,
4. posiada umiejętności pracy w zespole i pozytywną opinię wychowawcy,
5. jest uczniem kulturalnym, nie sprawiającym kłopotów wychowawczych.
Zostanie utworzona lista rezerwowa i procedura odwoławcza.
Rekrutację uczniów stanowić będzie wstępna analiza podań uczniów, którzy ubiegać się będą o staż, a następnie odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna, w czasie której uczeń powinien wykazać się wiedzą w zakresie przedmiotów zawodowych oraz określą cele, które chcą zrealizować dzięki wiedzy i praktyce zdobytej w czasie stażu zagranicznego.

Okres realizacji projektu: 31 grudnia 2014r. - 30 grudnia 2015r.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wyjazdu uczniów do Rimini we Włoszech.

Link do raportu z wyjazdu uczniów do Rimini we Włoszech.

{gallery}rimini2015{/gallery}