×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/znasz-li-ten-kraj2016

25 lutego 2016r. w siedzibie Niepublicznych Szkół OKZ „PROFESJA” w Radomiu odbył się pierwszy etap Międzyszkolnego Konkursu pt. „Znasz li ten kraj?...” w ramach Dni Kultury Europejskiej. Głównym celem konkursu było propagowanie kultury krajów europejskich. 

Cele szczegółowe to:
- poznanie historii i kultury krajów europejskich,
- kształcenie postaw tolerancji i akceptacji,
- budzenie szacunku do obywateli innych państw.

Konkurs rozpoczęto wprowadzeniem flagi Unii Europejskiej i wysłuchaniem „Ody do radości”. Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przypomniała cele i zadania jakie należało zrealizować.

Każda klasa losowała jedno państwo i zobowiązana była do wykonania: flagi, plakatu z zabytkami, historii wylosowanego kraju, potrawy i piosenki. Uczniowie prezentowali następujące państwa: Grecję, Szwecję, Hiszpanię, Włochy, Francję, Anglię, Czechy, Bułgarię i Polskę.

Do finału przeszły klasy: 2 GA (Hiszpania), 3 GA (Włochy), 1 TŻ (Anglia), 1 Z (Bułgaria), i 2 T (Polska). Wszyscy byli perfekcyjnie przygotowani, wykazali się dużą wiedzą na temat państw UE. Swoje wystąpienia poparli bardzo dobrze przygotowanymi prezentacjami multimedialnymi.

Nie brakowało też akcentów pełnych humoru, co świadczy o tym, że potrafimy z dystansem podejść do siebie, uczyć się bawiąc jednocześnie.
Pierwszy etap konkursu był ciekawy, a na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że uczniowie potraktowali przydzielone im zadania z powagą i profesjonalizmem.

Z niecierpliwością czekamy na finał!

 

{gallery}znasz-li-ten-kraj2016{/gallery}

KURSY MATURALNE

PSYCHOTESTY PRACOWNIA BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH

facebook

Jubileusz 10-lecia Ośrodka Kształcenia Zawodowego Profesja w Radomiu

Poczta pracowników

Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

NAPISZ DO NAS

Kreator formularzy by JoomlaShine

Drogi użytkowniku klikając przycisk „Wyślij ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie swojego adresu e-mail oraz nazwy w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Zgodnie ztreścią Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektyw 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119/1 z 4.5.2016 r.)

Informuję, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie "PROFESJA” Ośrodek Kształcenia Zawodowego Iwona Wiśnik, 26-600 Radom, ul. Biznesowa 7. Pani/Pana dane osobowe będa przetwarzane tylko w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będa udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

KONTAKT

PROFESJA Ośrodek Kształcenia Zawodowego

ul. Biznesowa 7

26-600 Radom

(teren dawnych Zakł. Metalowych za sklepem LedaSport),

SZKOŁY w Zwoleniu:

tel: (48) 332 24 97

              tel.: (48) 383 00 19

26-700 Zwoleń

ul. Wojska Polskiego 78 (dawny budynek Szkół Techniczno - Rolniczych)

 

 www.szkolazwolen.profesja.radom.pl