There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/znasz-li-ten-kraj2016

25 lutego 2016r. w siedzibie Niepublicznych Szkół OKZ „PROFESJA” w Radomiu odbył się pierwszy etap Międzyszkolnego Konkursu pt. „Znasz li ten kraj?...” w ramach Dni Kultury Europejskiej. Głównym celem konkursu było propagowanie kultury krajów europejskich.

Cele szczegółowe to:
- poznanie historii i kultury krajów europejskich,
- kształcenie postaw tolerancji i akceptacji,
- budzenie szacunku do obywateli innych państw.

Konkurs rozpoczęto wprowadzeniem flagi Unii Europejskiej i wysłuchaniem „Ody do radości”. Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przypomniała cele i zadania jakie należało zrealizować.

Każda klasa losowała jedno państwo i zobowiązana była do wykonania: flagi, plakatu z zabytkami, historii wylosowanego kraju, potrawy i piosenki. Uczniowie prezentowali następujące państwa: Grecję, Szwecję, Hiszpanię, Włochy, Francję, Anglię, Czechy, Bułgarię i Polskę.

Do finału przeszły klasy: 2 GA (Hiszpania), 3 GA (Włochy), 1 TŻ (Anglia), 1 Z (Bułgaria), i 2 T (Polska). Wszyscy byli perfekcyjnie przygotowani, wykazali się dużą wiedzą na temat państw UE. Swoje wystąpienia poparli bardzo dobrze przygotowanymi prezentacjami multimedialnymi.

Nie brakowało też akcentów pełnych humoru, co świadczy o tym, że potrafimy z dystansem podejść do siebie, uczyć się bawiąc jednocześnie.
Pierwszy etap konkursu był ciekawy, a na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że uczniowie potraktowali przydzielone im zadania z powagą i profesjonalizmem.

Z niecierpliwością czekamy na finał!

{gallery}znasz-li-ten-kraj2016{/gallery}