×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/wielkanoc2016zwolen

17 marca – Akademia Wielkanocna.

„Gorzkie żale” D. Świder – w trakcie pieśni lektor, recytator, oraz główna bohaterka pantomimy podchodzą pod krzyż i zapalają dwie świeczki. Następuje lekkie wyciszenie i na tle utworu zabiera głos:

 Lektor – Zuzanna

Jak co roku zbliżają się święta. Czy jednak w twoim życiu cokolwiek to zmieni? Ile razy przeżywaliśmy już święta, gdzie główną atrakcją był biały barszczyk, pisanki, czekolada, a na następny dzień oblewanie się wodą? Niektórzy mówią, że to tylko zabobon , że bóg nie istnieje. Czy myślisz, że są ludzie, który nie wierzą w Boga? Nie ma. Każdy ma jakiegoś Boga. Nie wszyscy wierzą w Boga Ewangelii, ale każdy ma coś co ubóstwia. Każdy ma coś lub kogoś, komu poświęca całe życie. Ale czy te rzeczy lub osoby kiedykolwiek wybawiły Cię od grzechu? Czy dzięki nim otrzymujesz zbawienie? Jezus umiera, żebyśmy my nie musieli umierać za nasze grzechy, a taka jest przecież za nie kara. Czy to nie ma dla Ciebie znaczenia?

Recytator – Klaudia

Co u nas? Jak to u nas. Lepiej być nie może.

Bóg upadł. Lecz w ogóle u nas nie najgorzej

Żyjemy świetnie, bo jeszcze żyjemy

I nie zginęło nam nic oprócz kraju

Trochę go ludzie po nocach szukają

Bóg upadł. Lecz w ogóle zwyczajnie się dzieje

Jakeśmy tu zwyczajni, że się zawsze działo

Każdy dowcipny pędzi i do gardła leje

Jak ci powiem strasznie się uśmiejesz

To co się działo gdzieś się zapodziało

Dzień zwyczajny. Bóg upadł. Więc nic się nie stało

Uczniowie przedstawiają Pantomimę Wielkopostną, zaskakując publiczność pomysłem, przesłaniem i bezsłowną mową ciała.

Recytator – Klaudia

Wielu już umie chodzić po jeziorze starym

I nie ma tajemnicy dla nich Genezaret

Żadnej głębi niestety

A więc piruety

I opadają

I skaczą w niebo potrójnym łamańcem

Jezioro stwardniało. Więc powszechne tańce

Nie zostawią n fali najmniejszego znaku

Jest plastikowo. Tak w sam raz dla ludu

A ludzie nieszczęśliwi. Ciągle pragną cudu

Chcą iść po nieznanej głębinie

I wierzyć

Tonąć

I Krzyczeć

Jako Piotr – że ginie

Jeśli nie ma głębiny

Każdy jest nijaki

A chciałby być inny

Swoim imieniem nazywany

Kiedy mu rękę podano

Więc czekają na znaki

 

Lektor – Zuzanna

Ile jeszcze chcesz czekać, gdy On czeka by Ci pomóc? Ile jeszcze razy powiesz mu ni teraz, nie w tym momencie, mam za dużo problemów, za dużo spraw do załatwiania. On czeka. On umarł za Ciebie i zmartwychwstał. W te święta reszta należy do Ciebie. Jako uczniowie tej szkoły życzymy, by każdy z nas odkrył w te Święta prawdę o pięknie swojego życia i cenie jaką Bóg dla nas zapłacił.

Po akademii głos zabrały: Dyrektor Ośrodka Pani Iwona Wiśnik oraz Dyrektor Szkół Pani Beata Karolak. Podziękowały za obecność zaproszonym gościom, złożyły wszystkim życzenia zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie. Następnie Pani Beata Karolak poprosiła o zabranie głosu gościa specjalnego Chorążego P. Jacka Siewierskiego.

Pan Siewierski poinformował zgromadzonych, że od września b.r. zostanie utworzona nowa klasa – Technikum o profilu wojskowo – logistycznym.

 

 

{gallery}wielkanoc2016zwolen{/gallery}

KURSY MATURALNE

PSYCHOTESTY PRACOWNIA BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH

facebook

Jubileusz 10-lecia Ośrodka Kształcenia Zawodowego Profesja w Radomiu

Poczta pracowników

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

NAPISZ DO NAS

Kreator formularzy by JoomlaShine

Drogi użytkowniku klikając przycisk „Wyślij ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie swojego adresu e-mail oraz nazwy w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Zgodnie ztreścią Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektyw 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119/1 z 4.5.2016 r.)

Informuję, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie "PROFESJA” Ośrodek Kształcenia Zawodowego Iwona Wiśnik, 26-600 Radom, ul. Biznesowa 7. Pani/Pana dane osobowe będa przetwarzane tylko w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będa udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

KONTAKT

PROFESJA Ośrodek Kształcenia Zawodowego

ul. Biznesowa 7

26-600 Radom

(teren dawnych Zakł. Metalowych za sklepem LedaSport),

SZKOŁY w Zwoleniu:

tel: (48) 332 24 97

              tel.: (48) 383 00 19

26-700 Zwoleń

ul. Wojska Polskiego 78 (dawny budynek Szkół Techniczno - Rolniczych)

 

 www.szkolazwolen.profesja.radom.pl