There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/niepodleglosc2017zwolen

„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”. Pod takim hasłem w dniu 09 listopada 2017 r. w Szkołach PROFESJA w Zwoleniu uczniowie pod kierunkiem nauczyciela historii i wosu przygotowali i poprowadzili uroczystą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości przypadającego na dzień 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów, zapraszając całą społeczność szkolną na spacer po kartach naszej historii. Przygotowany program artystyczny, w który zaangażowali się w szczególności chłopcy, odgrywając scenkę z elementami patriotycznymi, pokazał jak trudne drogi wiodły Polskę do niepodległego bytu. Widzowie mieli okazję nie tylko przypomnieć sobie czasy zaborów i pierwszej wojny światowej. Wędrowaliśmy przez ciemne czasy najokrutniejszej z wojen, powstania warszawskiego i okresu rządów stalinowskich w Polsce. Młodzież odniosła się do walk Polaków nie tylko na frontach, ale też na ulicznych barykadach, nie tylko z bronią w ręku, ale też z flagami Solidarności, nie tylko przeciw obcym najeźdźcom, ale też przeciw swoim własnym czołgom podczas stanu wojennego.

Wszyscy z uwagą obserwowali bohaterów spektaklu i słuchali współczesnych, patriotycznych utworów wykonywanych przez słynnych polskich raperów przeplatanych prezentacją multimedialną. Swym zaangażowaniem i zainteresowaniem uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i wreszcie sami aktorzy potwierdzili słowa Jana Pawła II, że: „Świat powinien wiedzieć, ile nas – Polaków kosztowało prawo do swojego miejsca na ziemi.”

{gallery}niepodleglosc2017zwolen{/gallery}