Wielkanoc, choć poprzedzona długim, pełnym wyrzeczeń postem jest świętem radosnym, niosącym nadzieję. Jest czasem, w którym spotykamy się w gronie rodzinnym. Święta Wielkanocne, a zwłaszcza Wielki Tydzień, upamiętniający mękę pańską i śmierć Chrystusa, skłaniają do refleksji nad sensem życia, sensem relacji z najbliższymi i przyjaciółmi.

"Żywą" lekcję katechezy, zmuszającą do zastanowienia się nad własnym życiem i postępowaniem, zaprezentowali uczniowie Szkół „PROFESJA” w Zwoleniu na uroczystej akademii, która odbyła się dnia 27 marca 2018 r. . Piękny, pełen pasji pokaz przygotowany pod kierunkiem wspaniałego katechety pana Mateusza Pindakiewicza wywołał falę wzruszeń. Uczestnicy uroczystości mieli okazje obejrzeć przepiękny film zatytułowany "Jestem drugi", który opatrzony był komentarzem lektorskim ucznia trzeciej klasy Gimnazjum i stanowił świadectwo wiary Dobromira Makowskiego.

Po części artystycznej głos zabrały Pani Iwona Wiśnik – dyrektor Ośrodka i Pani Beata Karolak – dyrektor szkół, dziękując za przygotowanie pięknej akademii i życząc wszystkim uczniom i ich rodzinom, a także pracownikom i zaproszonym gościom zdrowych, błogosławionych, pełnych miłości i nadziei Świąt, spędzanych w gronie najbliższych.