There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/3maj2018

W coroczny kalendarz uroczystości Niepublicznych Szkół Profesja w Zwoleniu wpisany jest apel z okazji świąt 1, 2  i 3 maja. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić wszystkim uczniom, jak ważne miejsce w historii naszego kraju odgrywają: Święto Pracy – 1 maja , 2 maja - Święto Flagi oraz rocznica uchwalenia Konstytucji – 3 maja. W uroczystej akademii, która odbyła się 24 kwietnia 2018 roku uczniowie 2 i 3 klasy Gimnazjum przedstawili zarys historyczny wydarzeń majowych. Przybliżyli fakty z historii Polski, podkreślając wkład naszych przodków w obecne życie młodych Polaków i zaakcentowali, jak ważne jest wspominanie dokonań Wielkich Polaków w owym czasie i kontynuowanie ich dzieła przez kolejne pokolenia. Apel przygotowany pod kierunkiem Pani mgr Moniki Dulewicz opatrzony był prezentacją multimedialną. Sama akademia miała charakter rozmowy współczesnych młodych ludzi, którzy dyskutowali o istocie uchwalenia konstytucji, wyjaśniając przy tym publiczności czym jest akt konstytucji, jak jego stworzenie wpłynęło na zmiany ustrojowe w naszym kraju. Rozpoczęcie akademii Hymnem Narodowym było tylko preludium do zaprezentowania pieśni o charakterze patriotycznym, bowiem uczniowie odśpiewali także „Warszawiankę” i wysłuchali „ Marsza ks. Józefa Poniatowskiego”.

Po wystąpieniu uczniów głos zabrała Pani Dyrektor Szkół Beata Karolak, dziękując uczniom i Pani Profesor za przygotowanie uroczystości. Pani Dyrektor przypomniała także wszystkim zgromadzonym jak ważny jest fakt, że dzięki dokonaniom Wielkich Polaków dzisiaj wszyscy mogą żyć w wolnym i niepodległym kraju.

{gallery}3maj2018{/gallery}