W coroczny kalendarz uroczystości Niepublicznych Szkół Profesja w Zwoleniu wpisany jest apel z okazji świąt 1, 2  i 3 maja. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić wszystkim uczniom, jak ważne miejsce w historii naszego kraju odgrywają: Święto Pracy – 1 maja , 2 maja - Święto Flagi oraz rocznica uchwalenia Konstytucji – 3 maja. W uroczystej akademii, która odbyła się 24 kwietnia 2018 roku uczniowie 2 i 3 klasy Gimnazjum przedstawili zarys historyczny wydarzeń majowych. Przybliżyli fakty z historii Polski, podkreślając wkład naszych przodków w obecne życie młodych Polaków i zaakcentowali, jak ważne jest wspominanie dokonań Wielkich Polaków w owym czasie i kontynuowanie ich dzieła przez kolejne pokolenia. Apel przygotowany pod kierunkiem Pani mgr Moniki Dulewicz opatrzony był prezentacją multimedialną. Sama akademia miała charakter rozmowy współczesnych młodych ludzi, którzy dyskutowali o istocie uchwalenia konstytucji, wyjaśniając przy tym publiczności czym jest akt konstytucji, jak jego stworzenie wpłynęło na zmiany ustrojowe w naszym kraju. Rozpoczęcie akademii Hymnem Narodowym było tylko preludium do zaprezentowania pieśni o charakterze patriotycznym, bowiem uczniowie odśpiewali także „Warszawiankę” i wysłuchali „ Marsza ks. Józefa Poniatowskiego”.

Po wystąpieniu uczniów głos zabrała Pani Dyrektor Szkół Beata Karolak, dziękując uczniom i Pani Profesor za przygotowanie uroczystości. Pani Dyrektor przypomniała także wszystkim zgromadzonym jak ważny jest fakt, że dzięki dokonaniom Wielkich Polaków dzisiaj wszyscy mogą żyć w wolnym i niepodległym kraju.

 

 

KURSY MATURALNE

PSYCHOTESTY PRACOWNIA BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH

facebook

Jubileusz 10-lecia Ośrodka Kształcenia Zawodowego Profesja w Radomiu

Poczta pracowników

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

NAPISZ DO NAS

Kreator formularzy by JoomlaShine

Drogi użytkowniku klikając przycisk „Wyślij ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie swojego adresu e-mail oraz nazwy w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Zgodnie ztreścią Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektyw 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119/1 z 4.5.2016 r.)

Informuję, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie "PROFESJA” Ośrodek Kształcenia Zawodowego Iwona Wiśnik, 26-600 Radom, ul. Biznesowa 7. Pani/Pana dane osobowe będa przetwarzane tylko w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będa udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

KONTAKT

PROFESJA Ośrodek Kształcenia Zawodowego

ul. Biznesowa 7

26-600 Radom

(teren dawnych Zakł. Metalowych za sklepem LedaSport),

SZKOŁY w Zwoleniu:

tel: (48) 332 24 97

              tel.: (48) 383 00 19

26-700 Zwoleń

ul. Wojska Polskiego 78 (dawny budynek Szkół Techniczno - Rolniczych)

 

 www.szkolazwolen.profesja.radom.pl