W coroczny kalendarz uroczystości Niepublicznych Szkół Profesja w Zwoleniu wpisany jest apel z okazji świąt 1, 2  i 3 maja. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić wszystkim uczniom, jak ważne miejsce w historii naszego kraju odgrywają: Święto Pracy – 1 maja , 2 maja - Święto Flagi oraz rocznica uchwalenia Konstytucji – 3 maja. W uroczystej akademii, która odbyła się 24 kwietnia 2018 roku uczniowie 2 i 3 klasy Gimnazjum przedstawili zarys historyczny wydarzeń majowych. Przybliżyli fakty z historii Polski, podkreślając wkład naszych przodków w obecne życie młodych Polaków i zaakcentowali, jak ważne jest wspominanie dokonań Wielkich Polaków w owym czasie i kontynuowanie ich dzieła przez kolejne pokolenia. Apel przygotowany pod kierunkiem Pani mgr Moniki Dulewicz opatrzony był prezentacją multimedialną. Sama akademia miała charakter rozmowy współczesnych młodych ludzi, którzy dyskutowali o istocie uchwalenia konstytucji, wyjaśniając przy tym publiczności czym jest akt konstytucji, jak jego stworzenie wpłynęło na zmiany ustrojowe w naszym kraju. Rozpoczęcie akademii Hymnem Narodowym było tylko preludium do zaprezentowania pieśni o charakterze patriotycznym, bowiem uczniowie odśpiewali także „Warszawiankę” i wysłuchali „ Marsza ks. Józefa Poniatowskiego”.

Po wystąpieniu uczniów głos zabrała Pani Dyrektor Szkół Beata Karolak, dziękując uczniom i Pani Profesor za przygotowanie uroczystości. Pani Dyrektor przypomniała także wszystkim zgromadzonym jak ważny jest fakt, że dzięki dokonaniom Wielkich Polaków dzisiaj wszyscy mogą żyć w wolnym i niepodległym kraju.