×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/staz2014-magdeburg
 

 

DSCN8727 800x600W dniach 17-28 marca 2014 r. uczniowie Ośrodka Kształcenia Zawodowego „Profesja” w Radomiu uczestniczyli w stażu zagranicznym w zakresie projektu pt. „Doświadczenia i nowe trendy w zagospodarowaniu ciągów komunikacyjnych”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany był w Centrum Kształcenia Budowlanego w Magdeburgu w Niemczech jako część programu „Leonardo da Vinci”.

 

 

Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb zawodowych uczestników, które będą miały duży wpływ na dalszy rozwój zawodowy oraz zwiększenie mobilności na polskim i europejskim rynku pracy.

W stażu wzięło udział 18 uczniów. Młodzież uczestniczyła w zajęciach praktycznych i pobierała lekcje języka niemieckiego zawodowego. Zajęcia praktyczne odbywały się w Centrum Kształcenia Budowlanego w Magdeburgu, gdzie uczestnicy wykonywali ciągi komunikacyjne z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Dodatkowo mieli okazję wymienić doświadczenia z rówieśnikami zza zachodniej granicy, co sprzyjało pogłębieniu znajomości języka niemieckiego i kultury kraju goszczącego. Pod względem merytorycznym zajęcia nadzorowali niemieccy nauczyciele zawodu. Z kolei nauka języka obcego zawodowego odbywała się w sali konferencyjnej mieszczącej się w internacie Centrum Kształcenia w Magdeburgu, w którym młodzież była zakwaterowana.

Równocześnie realizowano program kulturowy. W Berlinie przewodnik oprowadził uczniów po Bundestagu – jednej z izb parlamentu niemieckiego i przybliżył im historię Bramy Brandenburskiej. W Magdeburgu młodzież zwiedzała Zieloną Cytadelę (tzw. Hundertwasserhaus) – postmodernistyczny kompleks mieszkalny oraz liczne muzea i kościoły. Uczestnicy projektu mieli również okazję zobaczenia Poczdamu.

Podczas wyjazdu uczniom towarzyszyło dwóch opiekunów-nauczycieli języka niemieckiego, którzy dzięki biegłej znajomości języka zapewniali młodzieży stały kontakt z obcą mową i ułatwiali komunikację z lokalną społecznością.

Udział w stażu zwiększa szansę jego uczestników na przyszłe zatrudnienie lub stworzenie własnego miejsca pracy. Dodatkowym atutem projektu jest nawiązanie kontaktów z firmami i przedsiębiorcami niemieckimi, co może zaowocować znalezieniem zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej.

Każdy z uczniów otrzymał dokument Europass Mobility potwierdzający nabyte umiejętności i kwalifikacje. Rangę dokumentu podnosi fakt, że jest on wydawany przez Agencję Narodową Europass Mobility i Centrum Kształcenia Budowlanego w Magdeburgu. Dokument ten został spisany w dwóch językach: polskim i niemieckim, co umożliwia mobilność zawodową na rynku europejskim.

Centrum Kształcenia Budowlanego w Magdeburgu to duży ośrodek szkolenia zawodowego, który od wielu lat prowadzi kształcenie i doskonalenie zawodowe związane m.in. z budownictwem i drogownictwem. Ośrodek posiada bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, w tym nauczycieli przedmiotów budowlanych, brukarzy i pedagogów wdrażających kompetencję międzykulturowej komunikacji.

Był to drugi i ostatni wyjazd grupy młodzieży w ramach programu „Leonardo da Vinci”. Poprzedni odbył się w listopadzie 2013 r.

 

 

Projekt pt "Doświadczenia i nowe trendy w zagospodarowaniu ciągów komunikacyjnych"

jest realizowany w ramach projektu systemowego "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.4 - Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie 3.4.2 - upowszechnianie uczenia się przez całe życie.

 

{gallery}staz2014-magdeburg{/gallery}

Poczta pracowników

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

NAPISZ DO NAS

Kreator formularzy by JoomlaShine

Drogi użytkowniku klikając przycisk „Wyślij ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie swojego adresu e-mail oraz nazwy w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Zgodnie ztreścią Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektyw 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119/1 z 4.5.2016 r.)

Informuję, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie "PROFESJA” Ośrodek Kształcenia Zawodowego Iwona Wiśnik, 26-600 Radom, ul. Biznesowa 7. Pani/Pana dane osobowe będa przetwarzane tylko w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będa udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

KONTAKT

PROFESJA Ośrodek Kształcenia Zawodowego

ul. Biznesowa 7

26-600 Radom

(teren dawnych Zakł. Metalowych za sklepem LedaSport),

SZKOŁY w Zwoleniu:

tel: (48) 332 24 97

              tel.: (48) 383 00 19

26-700 Zwoleń

ul. Wojska Polskiego 78 (dawny budynek Szkół Techniczno - Rolniczych)

 

 www.szkolazwolen.profesja.radom.pl